Ana Sayfa / Kayıt / İletişim / Veli – Okul

Veli – Okul

Veli-okul iletişiminin sağlıklı bir şekilde yürümesi için çocukların okul çantalarında her gün bulunan iletişim defterleri sınıf öğretmeni ve veli tarafından etkin bir biçimde kullanılmalıdır. Bu defterde çocuğun beslenme, uyku, sınıf içindeki duygu durumu, varsa uygulanacak ilaçlarla ilgili bölümler vardır. Eğitimci gün içinde gözlemlediği normalin dışında seyreden durumları da bu deftere not eder. Veli de eğitimciye, çocuğu ile ilgili aktarmak istediği bilgiler için bu defteri kullanır.

Web sitemizde yayınlanan aylık bültenimizde, çocuklarımızın yaptığı proje çalışmaları, fen ve doğa çalışmaları, drama çalışmaları, öğrendikleri şarkılar, tekerlemeler, bilmeceler, parmak oyunları, grup oyunları ve aile katılımı hakkında velilerin bilgi sahibi olması sağlanır.

Velilerimiz ile Eylül ayında tanışma ve kaynaşma toplantısı, Aralık ve Haziran aylarında kendilerine verilen gelişim raporları ile çocuklarının yaptıkları çalışmalar ile gelişimleri hakkında bilgilendirilirler.

Bir eğitim öğretim yılı boyunca iki kere veli paylaşım toplantısı düzenlenir. Veli paylaşım toplantılarında tüm okulu ilgilendiren konular, çocuklarının eğitim hayatları hakkında detaylı bilgiler edinme fırsatı bulurlar. Bu toplantılara katılım çok önemlidir.

Bireysel Görüşme

Ebeveynlerin çocukları ile ilgili soracakları özel sorular ile eğitimcilerin ebeveynlerle paylaşmak istedikleri çocuğun gelişimi ile ilgili konular eğitimcilerle yapılan birebir görüşmelerde ele alınır. Bireysel görüşmeler çocukların zenginleştirici ve pozitif öğrenme deneyimi yaşayabilmeleri için çok önemlidir.

Gözlem

Çocuğunuzun okula başladıktan sonra en az 8 hafta eğitime aralıksız devam etmesini ve bu süre içerisinde çocuğunuzun yeni olan okul ortamına uyum sağlamasını gözlemliyoruz.